Makettező: Szekér Géza - G'cart (WP)
Megnevezés: KAWASAKI T-4 (J.A.S.D.F.)
Gyártó: Hasegawa (J)
Méretarány: 1:72
Katalógusszám: QP6
Anyag: fröccsöntött műanyag
Alkatrészek száma: 66
Matricák, festések: 23 (!) különböző század tetszőleges oldalszámú gépét készíthetjük el, a festésminta minden esetben ugyan az.
Kiegészítők, függesztmények: póttartályok
Megjegyzés:

Az európai Alpha Jet japán megfelelőjeként tekinthetünk a Kawasaki T-4-re. A felső szárnyas, két hajtóműves gyakorlógép méretileg is hasonló a francia-német géphez, sőt ugyanúgy bemutatócsapat is repüli. A Blue Impulse gépét külön készletként árulják a japánok, de ha jól emlékszem, azt fehér öntőkerettel készítették el. A nálunk eléggé ismeretlen repülőgép saját hazájában kétségkívül népszerű, a makett gyár többféle jubileumi festéssel és combo változatban is piacra dobta. Sőt 2008-ban a nagy testvérek F-2/F-15 rejtő színeivel adták ki - ekkor figyeltem fel én is a típusra. Bár a netről rendelhető lett volna a doboz, de 2 repcsit azért nem állt szándékomban összeállítani, ezért hát türelmesen vártam. A több éves várakozás végül a 2011-es WolfPack-on összehozott bennünket, ráadásul a sima és nem a kék-fehér bemutatós változat formájában. A makett egyszerű összeépítést ígér, a világhálón már megfelelő háttéranyagot is sikerült becserkésznem. A kabinbelső viszonylag egyszerű, a tetőt nyitva is elkészíthetjük. A műszerfalakhoz és az oldalkonzolokhoz matricát kapunk. A panelvonalak vékony vésett kivitelűek, sőt diszkrét szegecselés is díszíti a felületet. A hajtóműbeömlő sajnos hamar véget ér, az eredeti gépen szemből jól láthatóak a kompresszorlapátok. Ide valamilyen házi feljavítást mindenképpen tervezek. Függesztményként két póttartályt kapunk, de itt még nem adtam fel, hogy valamilyen más eszközt találjak. Eredeti fotókon sajnos mást nem találtam, pedig például egy vontatható légi cél sokat dobna az összképen.
A nagyméretű matricalapon 23 század jelzéseit találjuk, az oldalszámot pluszban még saját magunknak kell kiválasztani. A farok jelzések közt a szamuráj fejtől az oroszlánon keresztül a tini nindzsa teknőcfejig bezárólag válogathatunk. Mit lehet erre mondani? - A bőség zavara! A narancs színű jelzések matricái helyett valószínűleg festeni fogom a felületeket.

Ha valaki még meg szeretné építeni ezt a gépet, itt egész jó részletfotókat talál:
http://www.flickr.com/photos/28434011@N00/sets/72157625331190984/

Fotók és szöveg: G'cart

Értékelés:
Internet: http://www.hasegawa-model.co.jp/e-w/E-index.htm